{6908}: Fanns säkert 4-5 utvisningar i första som dom inte tog. Blir intressant att se om dom kan fortsätta släppa så mycket utan att det ballar ur helt!
JoseGonzales: Så länge ingen är ihjälslagen eller blir av med en arm eller huvudet kommer det bli utvisning. Det är game 7 i SM-finalen och Luleå är med och då är det hårt. Det är sedan gammalt.
JoseGonzales: Ja du kanske vi får en Game Seven modell -96 men men dem kommer släppa mycket domarna i afton det kan jag lova dig, Enda jag är rädd är just att Björk Boden & Nordlöf Skellefte supporter ska flippa totalt och göra så FBK vinner!
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?