Om limpan väljer att åka till Schweiz så är det ett stort Tack för det han visat på isen men också för att han visat så tydligt att Luleå är klubben i hans hjärta precis som det är för oss. Han tar såklart det för honom och hans familj bästa beslutet vilket måste respekteras, det gör alla, man ska inte förvänta sig nåt annat heller. Tråkigt men så verkar det nu vara. Tack Limpan och välkommen tillbaka till Luleå senare.
Osj02: Skulle inte tro att han återkommer mer till Luleå utan forts sin karriär i Schweiz iom han är inte purung som hockeyspelare så sett, Tror lite att resandet med flyg satte sina spår fram för allt nu när planet gick sönder och det blev väntan!
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Tack Limpan och välkommen tillbaka till Luleå senare.