Från högsta damserien har nu kvartsfinalerna om SM kört igång.
Våra ståldamer spöade DamHuVa med 1-5 och behöver nu vinna en match till; nästa två går i Luleå.
DamPölsan slog DamPungen med 0-2; DaMooDoo slog DamStocksund med 0-4 och så överraskade TrottoarDamen med att hålla 0-0 mot DamStyvben långt in i tredje perioden innan de på 32 sekunder gick ifrån till 3-0.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?