Fem minuter kvar av andra perioden och det har varit rejält med Luleå senaste minuterna. Men innan dess mest Röglet och Luleås andraperiodshockey har vi inte sett idag.
Rögle ser starka ut, riktigt starka offensivt. Vår andra var inte som den brukar vara, tror det beror mest på att Rögle gör en stark insats. Helt jämt och ovisst
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?