Sven.Savage: Det är som vanligt du ska förnedra folk som inte tycker som du !!! Jag är så gammal så jag gick 7 årig folkskola men du kanske tycker jag ska inte ska skriva här mer? Då får jag tacka för mej. Slutade Folkskolan 1959 så detär några år sedan . Har inte gått på universitetet som du säkert har gjort.
Saik-Småland: Du fick en språklig dagsedel som straff för det inlägg du lagt innan. När Luleå förlorat den fjärde matchen och blivit svept av Plastjö valde du att skriva att "ni skyller förlusten på domarna" vilket vi inte hade gjort. Uppträd korrekt och artigt som vi gör så slipper du sådant.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?