Brynäsaren05: Brynäs spelar fast sig själva, och sätter inte sina lägen, dessutom fokuserar spelarna precis som ni fans på domarna vid minsta motgång. Absolut är Luleå effektiva och dominerar spelat framför båda kassarna och i en tät finalserie så är det just dessa 2 saker som måste klaffa. Vinner man därför med 2-6 så gick det ganska enkelt , enda motståndet Brynäs bjöd till med var 7-8 minuter i början av 3:e
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Absolut är Luleå effektiva och dominerar spelat framför båda kassarna och i en tät finalserie så är det just dessa 2 saker som måste klaffa.
Vinner man därför med 2-6 så gick det ganska enkelt , enda motståndet Brynäs bjöd till med var 7-8 minuter i början av 3:e