Dysso: Jäklar, det som hela vår värvningsstrategi byggde på. Hmm, då får vi väl sätta oss ner och fundera lite mer. Hmm, den där Börje Salming borde väl gå att övertala och Anders Hedberg sägs ska vara i topptrim nuförtiden. Dags att plocka fram stora plånboken.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Hmm, den där Börje Salming borde väl gå att övertala och Anders Hedberg sägs ska vara i topptrim nuförtiden.
Dags att plocka fram stora plånboken.