Kickan: Nu skall vi minsann ta och visa etablisemanget ifrån Luleå att det minsann inte räcker med att ställa ned sina skinande guldskridskor på isen. TIK skall krossa storlaget ifrån Luleå ! Jobba hårt och se alla puckar som vår, då vi äntligen rätt vinnare får Genom att glänsa men i egen zon bara länsa Med att pucken in i nätmaskorna lirka, allt medans vi runt runt cirkla Vi sedan från publikplats vinka, TIK på Luleå skall pinka !
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
TIK skall krossa storlaget ifrån Luleå !
Jobba hårt och se alla puckar som vår, då vi äntligen rätt vinnare får
Genom att glänsa men i egen zon bara länsa
Med att pucken in i nätmaskorna lirka, allt medans vi runt runt cirkla
Vi sedan från publikplats vinka, TIK på Luleå skall pinka !