El Aka Ali: jajaeman dom kvalar mot ( jag gissar) dom tre fyra sista lagen i div 1 ( den serie du skrev om tidigare) Tror dom har stor chans att ta sig till ettan! Men tänk dig själv att vinna varje match med siså där 20,30-0 man undrar hur det blir när man möter på bättre motstånd! Fast dom har haft träningsmatcher mot nåra mitten lag i ettan. Och Storfors vann bägge!
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?