stefan Bskv: Visst har jag gjort det. Men slutspelsnärver kan drabba den bäste, och därför tycker jag att med Luleå som motståndare så är det bra att vara ödmjuk, och glömma serievinsten. Den är värd = 0 just nu. Visst 4 bra 5-or men en elak Holmström kan göra det surt för oss.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?