Sannes: nej, jag tycker inte att det ser ut så på repriserna i alla fall. Hur som helst så ändrar den inte riktning i sidled så Norrena står helt felplacerad oavsett vilket och nog ska han ta den pucken även om den tar på Johanssons klubba. Jag tycker faktiskt inte att något av Luleås tre sista mål såg helt otagbara ut.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?