Portello: Håller med till 100% Fabbe lyfte förstakedjan rejält, inte för att såga Renberg på nått sätt, men han måste lugna sig och bli helt ok och sluta spela halvskadad. Fabbe imponerar mer och mer för varje dag, helt rätt att sätt han i förstakedjan. Det är få som hinner med i svängarna när han är på isen. Synd att inte avsluten riktigt sitter alltid, det är dock bara en tidsfråga innan de gör det.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?