Pessimisten: Har vi haft någon sämre back än Pukka sedan Hans "peppen" Anderssons dagar? Målvakterna darrar, ok Modig gör det vi kan begära av honom kanske tom lite mer men Leinonen? Med en handfull bra men trötta backar plus ett par darriga backar kan 2007 bli ett riktigt mardrömsår.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Målvakterna darrar, ok Modig gör det vi kan begära av honom kanske tom lite mer men Leinonen? Med en handfull bra men trötta backar plus ett par darriga backar kan 2007 bli ett riktigt mardrömsår.