Lindberg Råkkar: normalt sett ska man inte gå i polemik med besvikna spelare, men här tycker jag LHF gör helt rätt - någonstans måste man sätta ner foten mot allt skitsnack. Man kan helt enkelt inte ta vilken skit som helst. Stämma LHF för avtalsbrott för att man själv har gjort bort sig med sina egna pengar??? Vilken idiot.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?