Paddan: Bäst jag skriver att vi torskade med 3-2 innan matchen är slut idag oxå så kanske man lyckas kämpa in en kvittering. Den stora frågan är ju varför 5 spelare är borta om man ska tro på hemsidans laguppställning. Årets upplaga har verkligen inte utrymme för skador och sjukdomar om ska grejja nytt kontrakt.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
36% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
27% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Den stora frågan är ju varför 5 spelare är borta om man ska tro på hemsidans laguppställning.
Årets upplaga har verkligen inte utrymme för skador och sjukdomar om ska grejja nytt kontrakt.