Lövva: Du glömde Malmö, deras nya multiarena är klar nästa år. Fast nu vet jag iofs inte hurvida det är MIF eller Malmö Stad som är ägare och hur intäkterna kommer fördelas.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (20)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (14)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
22% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Fast nu vet jag iofs inte hurvida det är MIF eller Malmö Stad som är ägare och hur intäkterna kommer fördelas.