1150x200-modo-header2-kopiera.webp

Inlägg #1599712

Sv: MoDo - Örebro 13-14
Berka: Om vi inte ens åker oss till lägen så har jag svårt att se oss kunna få in en puck oavsett motstånd! Nu krävs det att Modo tar tag i det för det har sett dåligt ut en längre tid och tabellen ljuger faktiskt!
Kommentera

Svarskommentarer

Sv: MoDo - Örebro 13-14

Inför prestations löner för helvete snart , tänk om en vanlig Svenssons skulle komma till jobbet sitt och knappt engagera sig till hälften på den uppgift man har.

Undra hur länge den får vara kvar på jobbet ???

Men en hockeyspelare som har en lön på runt 100 000:- i månad kan få glida runt på en skridsko i två timmar och helst inför dom som betalar deras löner .

Kommentera

Sv: MoDo - Örebro 13-14
ULTIMAVICI: Ttcker Anders är för passiv, Nylander är inte tillräckligt bra för att vara med jeff och hensick , dessutom skall jeff inte spela center eftersom han skall ha en friare roll för sitt skott . Övrigt är PP lika bedrövligt och lättläst som en porrtidning, att dom inte ändrar strategi är horribelt.

Modo har inte varit så bra som tabellen visar utan vi har levt mycke på 2 outstanding målvakter, hade inte sockan varit så bra idag så hade öret gjort 5-6 mål, idag visar det sig hur lama vi är.

Jag tycker vi har en tydlig trend, senaste 10 matcherna har vi varit ganska usla, medstuds och bra målvakter har varit reseptet men vi har inget bra eget initiativ?!
Så vad har Anders tillfört, en riktigt bra Box och gett juniorer chansen.
Vad har han inte gjort. Fått laget att spela sitt spel på hemmaplan. Skapat Sveriges sämsta PP. Totalt oförmögen att tända laget.

Äh jag gillar Anders för att han vågar att misslyckas men nu jävlar vill jag se han våga lyckas oxå
Kommentera