1150x200-modo-header2-kopiera.webp

MoDo Hockey

SHL · 519428 inlägg · 4121 ämnen

Inlägg: 2833342

Sv:MoDo Hockey - HV71 2025-03-04 Hemma
Lolol: extremt dålig coaching! Från alla faktiskt. Är man en bra matchcoach så spelar man de hetaste spelarna. Aagard är självklar. Olofsson likaså. Vad gör Ranta? Tror han att han är ovetchkin och kan göra mål från noll vinkel. Ingen känsla överhuvudtaget. Jag brukar inte bli upprörd men nu är jag förbannad på Karlin och gänget. Jävla lamt och dålig inställning. Men det kanske är bra om modo skulle åka ner. Då blir vi av med alla skithögar som smutsar ner våran fina klubb

Svarskommentarer

Sv:MoDo Hockey - HV71 2025-03-04 Hemma
Chamez:

Jag håller med dig. Det kokar i mig.

Sv:MoDo Hockey - HV71 2025-03-04 Hemma
Chamez: Överlag tycker jag vi coachar så jävla fegt.
Jag kan på något konstigt vis köpa om Karlin tycker True gör något ingen annan ser. Men vi kör ju nån alla ska med coachning.
Är det verkligen så att Olofssons kedja inte orkar ta ett dubbelbyte t.ex?
Det var en sekvens i 3e då vi har tryck och börjar få rull på HVs försvar. Men då ska bums 4e kedjan in och, jag älskar Ohlsson och OP men dom är tyvärr odugliga just nu. Framförallt med True så är det enda dom duger till att tappa momentum.

Varför rullar vi inte på 3 kedjor nör vi jagar och börjar få fast dom?
Nu ska vi ju helst köra på två kedjor men...

Sv:MoDo Hockey - HV71 2025-03-04 Hemma
Chamez: vad som än händer vill jag ej se karlin, hinken eller dem skalliga tränarna i Modo nästa säsong

Sv:MoDo Hockey - HV71 2025-03-04 Hemma
Chamez: Jag ställer mig in på HA nästa år så blir jag förhoppningsvis mindre besviken.