1150x200-modo-header2-kopiera.webp

MoDo Hockey

SHL · 522304 inlägg · 4121 ämnen

Inlägg: 2849131

Sv: MoDo Hockey - HV71 Kval Nedflyttning 2025
Jag förväntar mig nästan att en hel del medlemmar avslutar sitt MoDo medlemskap redan i morgon.

Man verkar hålla på ett klubb där man är övertygad om att alla inte gjort sitt bästa och att man måste be om ursäkt för det.

Patetiskt.

Man tror inte ens på sitt egets hjärtas klubb.

Svarskommentarer

Sv: MoDo Hockey - HV71 Kval Nedflyttning 2025
NuMo: Jag kommer absolut inte avsluta mitt medlemskap. Däremot förväntar jag mig en ordentlig intervju med Gradin. Han är den enda man kan skylla på för detta, han har misslyckats totalt i sin roll som shl sportchef, han gjorde det bra i allsvenskan men i shl 2 år irad har han misslyckats med dunder och brak. Det var tack vare dom allsvenska spelarna vi lyckades hålla oss kvar ifjol.

Nä bara bryta ihop och komma igen kärleken för föreningen består.

Men jag förväntar mig en total satsning för säsongen bara ska bli 1 årig i allsvenskan. Misstag är till för rättas till gör om gör rätt. Det får kosta men jag kräver detta av föreningen eftersom man vill se något jävlar anamma. Jag kommer icke vara nöjd med någon mellan mjölk utan här är det all in som gäller om dom vill sälja in något till sina trogna supportrar.