{7804}: Nu pratade vi väl om "köööp" här. Allt det resterande dravlet i ditt inlägg har noll med den saken att göra. Att Filip själv säger han utvecklats enormt mycket sedan han kom till Luleå tar jag som ett högre praise än ditt ylande. Tror du på allvar att det inte gör någon skillnad på att bara få höra "ta pucken" av dina tränare istället för att ha en målvaktstränare som gör allt för att hjälpa dig bli bättre?
Grattis till Bud. Tror inte ett dugg på att han är så lojal som du tror...ni betalade helt enkelt mest för honom :) Han kommer säkert göra en hel del poäng men hans veka spelartyp är i mina ögon bland det sista ni behöver i nuläget.
Daddeh: "hans veka spelartyp" Hahaha! Undra hur det skulle ha låtit om ni värvat han! ;-) men jag kan hålla med om att vi borde verkligen förstärka upp på backsidan!
96 kg... Bud. Vi får väl se hur det går då, om han knallar den i krysset eller ifall han tappat siktet?
Nog får du tro att vi betalar högre lön än i Schweiz. Jag tror att han ville till Skellefteå men såklart så släpper agenten lite grejer i media för att trissa upp lönen. Ni kan ju köpa in Kennedy, Molluliuliiullirreatt och gänget, undrar vad de har för löner?
Jag har alltid föredragit "ta pucken" framför "var skotträdd" alternativt "dvärga dig i kassen och var en porslindocka".
Grattis till Bud. Tror inte ett dugg på att han är så lojal som du tror...ni betalade helt enkelt mest för honom :)
Han kommer säkert göra en hel del poäng men hans veka spelartyp är i mina ögon bland det sista ni behöver i nuläget.