M.Lemiux: Tror inte Jimmie var dyr ifjol efter skadan fram till december, dessutom levererade han. Avgör första semin i sudden och bara den var värd hela lönen. länk
Du måste va helt snurrig om du tycker Johnstons monsterlön? var liten jmf med Jimmies beskedliga när Johnston dessutom var svag och Jimmie tog oss vidare i slutspelet! Vi är nöjda med Jimmie och ni är missnöjda med Johnston, vakna!
En grå ofarlig Anders Burström var alltid Jimmies motsats. 2-300 000/månad för Jimmie ifjol eller i år? tror inte det.
Förresten Johnston floppade inte utan han presterade på sin nivå. Jag tror problemet som vanligt var att ni tvingades erbjuda dubbla eller tredubbla lönen han var värd för att få han till Luleå HF med lägst status. Ta bort pengarna då är nog Luleå HF sista alternativet för alla spelare med koll.
{7603}: Nä, med tanke på eran lönenivå på köpespelare så var nog HollyWood billig, bara en c:a 200000/månad med pluss en massa bonusar och dylikt. Men absolut, jag ber om ursäkt...HollyWood kommer visst att bidra kommande säsong. Men inte i form med poänggörande (visst, nån turpoäng kommer väl han att göra) utan i form av fler fina filmningar och att ta upp en plats för en betydligt bättre yngre spelare :-)
{7603}: Jomenvisst har du så rätt igen (fniss) Luleå som har så låg status så att Erik Gustavsson, Sveriges bästa spelare i OS, skrev på för 4 år.... Du upphör aldrig att förvånas hi hi hi hi :)
Jimmie hade en låg lön ifjol och i år blev det ytterligare en sänkning. Prestationen var däremot riktigt bra och både han och gamlingen Lindgren tillhörde lagets bästa spelare i slutspelet. Två stycken mycket kloka förlängningar.
Men som en del skriver: vad tillför Jimmie? Hihihihi!
Tror inte Jimmie var dyr ifjol efter skadan fram till december, dessutom levererade han.
Avgör första semin i sudden och bara den var värd hela lönen. länk
Du måste va helt snurrig om du tycker Johnstons monsterlön? var liten jmf med Jimmies beskedliga när Johnston dessutom var svag och Jimmie tog oss vidare i slutspelet!
Vi är nöjda med Jimmie och ni är missnöjda med Johnston, vakna!
En grå ofarlig Anders Burström var alltid Jimmies motsats.
2-300 000/månad för Jimmie ifjol eller i år? tror inte det.
Förresten Johnston floppade inte utan han presterade på sin nivå.
Jag tror problemet som vanligt var att ni tvingades erbjuda dubbla eller tredubbla lönen han var värd för att få han till Luleå HF med lägst status.
Ta bort pengarna då är nog Luleå HF sista alternativet för alla spelare med koll.