Sv: Nya HockeySnack HS3 släpps den 15-16 september

ante08 @ ante08 | Idag kl. 23:33 |
Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
Metal Guru: Nej, den är inte dokumenterad. Tyvärr har jag inte haft tid att skriva mer dokumentation kring HS än de tre inledande nyheterna jag skrev. Mitt liv, framför allt jobbmässigt, tar för mycket tid helt enkelt.
Men kanske någon timme till veckan kan avsättas till detta. Jag ska göra ett försök.
Shit pomfritt, Poffa:
Ännu en odokumenterad funktion.
Eller är den omnämnd nånstans tidigare, månntro..?
73Sjöbba:
"Jag har aldrig upplevt att scrolla har varit ett problem."
Scrolla är inte något stort problem.
Däremot blir läsförståelsen lidande, och att snabbt lista ut vad man egentligen ska läsa blir tungt för människor med medelålders processeringskraft i huvudet, som undertecknad.
Poffa:
Nu är jag inte riktigt med.
Var nånstans finns "SV:"?
PS och OffTopic:
tryckte på en tangent för mycket då jag skrev "nånstans".
'nånsatans' såg väääldigt underligt ut...
(tur att man läser vad man skriver innan man skickar iväg...)
73Sjöbba: Om du klickar på "SV:" i inlägget så kommer du till det inlägg som skribenten valde att kommentera.
Testa på detta, jag valde att svara på ett av dina äldre inlägg här i Tekisk info, bara för att du ska få se hur det fungerar.
ante08 @ ante08 | Idag kl. 23:33 |
Poffa ![]() | Idag kl. 23:39 |
ante08: Dåligt är det inte. Diskussionen har varit uppe och i ett hett tempo så är det ofrånkomligt att diskussionerna inte kommer att se normala ut då folk i efterhand går in och editerar sina inlägg.
Om alla läste igenom det de skrev så är det ingen större fara. Dessutom, mindre stavfel och så vidare kan nog alla acceptera.
knaskamilla: Bakåt-strävare!
När man skriver i Word är det ju normalt att man skriver utan radbrytningar till dess att man vill skapa ett nytt stycke. Så är det ju även här då man skriver på HS. Enda gången jag vill göra enkel radbrytning är om jag skriver en lista, vilket är betydligt ovanligare än att jag skriver normala stycken.
Nä, det här sättet är här för att stanna. Ett av få riktigt bra saker med Office-paketet.