Zäta75: tror dock inte på en rejäl utskällning i dessa typer av matcher. Tror mer på att ifrågasätta killarna ifall de verkligen vill detta eller inte. Ge de något som gör att de vaknar till liv och får den där blodtörstiga mördarblicken och faktiskt inser att nu är de fanimej slutspelsmatch. Att ge de en rejäl utskällning tror jag bara kommer leda till negativ stämning och fel inställning. Visst ska ante ha krav på de och säga åt de men inte på ett negativt sätt.
Dubbeld: Inte den start man hade hoppats på. Får inte grepp om nånting i matchen. Kastas puckar till höger och vänster. Måste vårda pucken i anfallszon.
TimråTaliban: Tror killarna vill men de är tagna av stundens allvar. Felbeslut på felbeslut som gör att vi spelar fast oss i onödan, så de växer mentalt. Ge oss ett slumpmål för att döda momentum tack.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla