1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Statister sökes

« · 1172535 Till forumet


Statister sökes
Vi har fått en förfrågan från ett produktionsbolag att vara statister vi en inspelning av en reklamsnutt i E-On arena.
Vi behöver 30-50 Tikare som ska finnas i entrehallen vid inspelningen.

Inspelningen kommer att ske ca 2 tim före matchen Timrå – Modo den 2/9 under SCA- cupen.
Klädseln bör vara ”TIK- mässig” men behöver inte vara extrem. Supporterklubben kommer att ha halsdukar att låna ut och några flaggor och så!
Alla som kan, vill och har möjlighet kan vara med.
För att veta om vi får något napp så är det bra om ni skickar ett mail till [email protected] eller ett snabbmess till mej på här hockeysnack.
Kommentera

Sv: Statister sökes
Janken:
Kom igen! Nog borde vi väl kunna få ihop 30 Tikare?
Vi är ju några stycken!
Kommentera

Sv: Statister sökes
Janken:

Skulle gladligen ställa upp på detta, en viktig sak att visa upp det sanna.

Men tyvärr måste jag avstå, uppmanar alla att ta Jankens uppmaning, för he,,,, ta er samman.....
Kommentera

Sv: Statister sökes
Det behövs fler!
Det vore kul om vi kunde få ihop ett ansenligt gäng till det här!
Kommentera

Sv: Statister sökes
Janken:

Hade kommit så klart, men jag får vingar i eftermiddag.

Hoppas ni kan åstakomma en bra PR snutt till förmån för Tikare.
Kommentera

Sv: Statister sökes
INSPELNINGEN STÄLLS IN!

Inspelningen av Timrå IK:s reklamfilm som skulle göras i samband med Modomatchen på onsdag ställs in.

Eftersom inspelningen skulle göras med specialkamera och den kameran befinner sig annan ort under onsdagen så ställs inspelningen in.
Kommentera

Sv: Statister sökes
Vi gör ett nytt försök i samband med Skellefteåmatchen den 9/9.
Det är alltså fråga om att agera TIK- supporter (vara sej själv) i vimmel under inspelningen av en reklamsfilm för Timrå IK. Den kommer att köras på TV inför hemmamtcherna.
Som tack för hjälpen bjussar Timrå IK på matchen och Supporterklubben lottar ut tre spelarsignade T-shirts bland deltagarna!
Intresseanmälan via mess här på HS till mej eller till web.tikare.se
Kommentera

Sv: Statister sökes
Janken:

Hör med Svartvadet, Sundström och gänget, De brukar ju ändå vara statister under matcherna så de kan säkert rycka in utanför planen också.
Kommentera

Sv: Statister sökes
Simmalugnt:
Naää! Det går bort!
Dom verkar ju ha checkat in på Rehab hela bunten!
Sen kan man väl knappast tro att Gamle Svarten skulle göra sej i reklam för Timrå IK!
Folk skulle ju tro att det var reklam för Bergsåkers travbana!
Kommentera

Sv: Statister sökes
Janken:
Sen ser jag att jag hade skrivit fel i mitt meddelande kl 21:27 den 1/9
Anmälan sker naturligtvis via mess här på HS till mej eller [email protected] Inget annat!
Kommentera

Sv: Statister sökes
Vill bara påminna alla supportrar om reklamfilmsinspelningen nu på onsdag!!

Vi kommer att göra en grym grej tror vi tillsammans med ER.. Vi har hyrt in en SteadyCam och en operatör som är van att filma hockey så vi vill väldigt gärna att ni anmäler er till Janken asap så vi blir ett gäng som visar alla soffliggare att hockey är bäst LIVE!! Eller hur...

Vi behöver så många som möjligt vid 17 tiden för att filma i huvudentén.

Vi kommer även att vara med under hela matchen oxå och filma sekvenser från matchen, mellan båsen och framför allt kommer vi att vika en hel del åt att filma klacken "In Action".. Vet inte om det kommer att finnas nån trummis på plats, men om det är så så skulle vi även vilja filma lite inifrån klacken.

Så om ni INTE vill bli med på bild med er nuna så kan ni med fördel spöka ut er och måla ansikten mm. för att bygga stämningen ännu mer.

Väl mött på onsdag vid 17 tiden, med tröjor och vimplar i högsta hugg :-) Timrå bjuder som sagt på entrén plus tröjan ni har chans att vinna ;-) Det finns alltså ingen anledning att missa detta... :-P

Gänget på Sidelake Media
Micke Öhlén
Kommentera

« · 1172535