Per HApps: Frågan är väl vad som räknas som själ i timrå? Kan det vara att man vill ha det trångt och möjligheten att i ett fattigt arbetarsamhälle få skrika ut frustration och leva sig in i något annat än det vanliga livet, så lär det väl försvinna när det dyker upp fler folk i en större arena. När dessa kommer från en annan bakgrund så lär det förändra den av er inramade känsla som ni kallar själ.
Men som sagt jag vet inte vad ni menar med själ och timrå, så jag kanske är helt borta i min fundering.
Blake Slåhan: Är folk "dumma" i huvudet? Jag kan förstå att man är besviken på att säsongen tar slut mot ett Frölunda som är så väldigt mycket bättre strukturerat och bättre coachat än Timrå. Tycker dock synd om Hållander som fick ... | Läs mer
Kan det vara att man vill ha det trångt och möjligheten att i ett fattigt arbetarsamhälle få skrika ut frustration och leva sig in i något annat än det vanliga livet, så lär det väl försvinna när det dyker upp fler folk i en större arena. När dessa kommer från en annan bakgrund så lär det förändra den av er inramade känsla som ni kallar själ.
Men som sagt jag vet inte vad ni menar med själ och timrå, så jag kanske är helt borta i min fundering.