KniveN: tack för det mindre påhoppet :) , snacka jag ens med dig ? det jag menar med lite ironi är att jag är jävligt less på alla jävla sundsvalls bor som inte klarar av att åka ut till timrå för att kolla på hockey när jag åker från ljusdal om det är vecko match eller från hassela om det är helg. och dom gnäller om 2 mil :S timrå ik SKA ALLTID spela i TIMRÅ !! vet att det här är fel tråd och vrf mina inlägg är på den här tråden har jag inge bra svar för men nu vet ni min åsik angående arena bygge iag !
TobiasThyr: Det dryga är vell att alla andra 11 ES lag ser timrå som Sundsvall exempel när Dragan Umicevic säger så här:
"Hehe, du får titta på matchen i morgon. Nej, men det ska bli kul att åka upp till SUNDSVALL och TIMRÅ. Vi har bra självförtroende i truppen, avslutar Stefan Nyman som också berättar att samma trupp som mötte Rögle åker med upp till Medelpad."
...ska Styf eller någon annan säga "Det ska bli kul att åka ner till Uppsala och Södertälje?"
Vad spelar det för roll alla ser oss som Sundsvall....
Det är verkligen trist att konstatera att årets Timrå IK, under ledning av Olli Jokinen och med spelare som Hållander, Dahlen, Kapanen, Lander, Wedin och flera andra, inte är ett enda spår bättre än förra säsongens upplaga. Att inte ... | Läs mer