T T: Men visst är det väl faschinerande att se Frölunda i aktion? Det har varit ångest-hockey från dag ett. Dessutom väldigt roligt att "Nubben" målat in sig i ett hörn med Dahlén som tränare. Finns säkert viss sanning i att en (av ev många) anledningar att han lämnade Timrå är att vi inte väntade in Dahlén. Nu har "Nubben" fått som han ville i Frölunda och dom skulle VERKLIGEN behöva byta tränare - för längesedan. Men det går såklart inte när det var en prestigevärvning från sportchefen.
...Och vem fan har snott Riku Hahls tröja.. Ni vet den där nummer 33 i Frölunda som glider runt och sprider passningar vind för våg.. Skall man vara rättvis är han väl inte sämre än någon annan i det där kvalserielaget, men det är inte den kejsare han var i Timrå.
Frölunda kommer föra en hård kamp med Djurgården och Rögle om att undvika kvalserien!
jhnd91: Ju mer jag tänker på det så känns Nubben som en hjälte! Han vill absolut inte vara i rampljuset något mer, men när det krisar sig så hoppar han in och tar en kula för klubben! All heder åt Kent Norberg! Västen ska upp i taket!
Det har varit ångest-hockey från dag ett. Dessutom väldigt roligt att "Nubben" målat in sig i ett hörn med Dahlén som tränare.
Finns säkert viss sanning i att en (av ev många) anledningar att han lämnade Timrå är att vi inte väntade in Dahlén. Nu har "Nubben" fått som han ville i Frölunda och dom skulle VERKLIGEN behöva byta tränare - för längesedan. Men det går såklart inte när det var en prestigevärvning från sportchefen.
...Och vem fan har snott Riku Hahls tröja.. Ni vet den där nummer 33 i Frölunda som glider runt och sprider passningar vind för våg..
Skall man vara rättvis är han väl inte sämre än någon annan i det där kvalserielaget, men det är inte den kejsare han var i Timrå.
Frölunda kommer föra en hård kamp med Djurgården och Rögle om att undvika kvalserien!