Jag tycker också de är jobbigt att vissa spelare ser Timrå som ett stopp på vägen, de känns riktigt surt bara hoppas de vänder nån gång.Men de är fler lag än vi som har de jobbigt på så vis, Hynning flyttade ju hit på en gång efter hans första succésäsong i Luleå, Erik Andersson i Skellefteå har ju i år varit helt lysande och ryktas vara klar för LHC osv, visst är de tråkigt men de är bara jobba vidare o hoppas att sånt vänder o att bra spelare vill till Timrå osv, sen får vi se till att få fram egna stjärnor också då, vi är ju på rätt väg spec nu med erixon,Moe och Lander som har Timrå IK som moderklubb, sen i framtiden får vi ju hoppas Zäta är med o investerar i en ny arena som foppa gjorde för Modo =)
Är det för någon mer än jag som reflekterat över vem Nygges ska se och träffa i Chicago, jag tror mig ana en viss finsk spelare som Timrå försökt få hit under en mycket lång tid. Jag tror att Nygges resa till Chicago är ett sista desperat försök om att värva denn finska spelare han spelar idag i Chicago Blackhawks organisation.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla