RTS: Jag tror hela spelet kring Kapanen är som poker. Det mörkas så in i bänken. Jag tror också fortfarande, trots Söderberghs artikel, att N.K spelar i Timrå.
250kg kärlek: Föga förvånande att Ryssland fortfarande är med i bilden. Det har känts lite för bra för att vara sant.
Men det ska bli spännande att se huruvida ryktena som har florerat ett bra tag här inne stämmer om NK. Är han, eller är han inte, muntligt överense med Timrå?
I dagbladet stod det ju också att Kontiola fortfarande är huvudspåret. Får vi honom kommer jag inte heller misstycka. Smäller givetvis inte lika högt som NK men den värvningen känns mer realistisk för oss i Timrå.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla