ernie eagle och andra: Med risk att bli lite tjatig men jag vill ändå slå ett slag för två arenor som har det där lilla extra som man kan ha som inspirationskälla till birsta förslaget - den ena är HerseyPark Arena [ Sanny Lindström förra hemmaplan ] och den andra är Skellefteå AIK Isstadion byggd 1966 se länkarna Jag tycker Pers förslag är bra och förslaget är kittlande och andas framtidstro !! Men varumärket och namnet TIMRÅ IK ska bestå !!
Veckans… Töntigast Efter matchen mot Modo i lördags ropade Timrås klack ut sina spelare på isen igen. Väl där tog spelarna ton och klacken stämde i i en ramsa som rullat i samtliga möten med Modo så långt som jag kan ... | #Läs mer ·
Jag tycker Pers förslag är bra och förslaget är kittlande och andas framtidstro !! Men varumärket och namnet TIMRÅ IK ska bestå !!
www.skelleftea.se/kommun/organisation/forvaltningar/fritidskontoret/idrottan/isstad/isstad.asp
Bifogar även länken till förebilden fjellehallen
www.gjovikhockey.no/multimedia.php