Vid torsk på torsdag då man nog ta kostnaden och ringa in Sonnenberg i förtid. Att Caslava skulle komma känns osannolikt med tanke på vad han förmodligen kostar. Men vi behöver Sonnenberg om det läget uppstår.
Nu kanske urladdningen mot Frölunda tog på krafterna, men gårdagens match kan vara den sämsta ES match jag sett på länge. Därför är det bara tråkigt att se TIK inte våga vinna efter 2-2. Man lägger sig på försvar och ser livrädda ut för att förlora...i omgång tre. När sen FBK gör 3-2 vaskar man genast fram några heta chanser. Hade vi vågat kliva på vid 2-2 hade vi enkelt tagit matchen.
Är det inte bättre att spela Lander som center och lyfta in en hungrig junior istället för att ha JS som spelar 50 sek per match som center?
Nisse på Mon or: Exakt sånt här resonemang som gör att vi är där vi är och lär stanna där när folk inte ens skäms över sin inställning. Hur ska vi nånsin kunna öka omsättning och bygga en kassa om folk väljer om dom vill köpa ... | Läs mer