zita: Timrå jobbade till sig tre poäng, men det var inte vackert. Det var en seger med små marginaler dessutom, hade Rögle satt sin jättechans efter Kola-slarvet hade TIK varit rejält i gungning. Spelet får se ut hur som helst nu, bara det är vägvinnande. På sikt, till nästa säsong, vill jag att Timrå återgår till Timrå-hockey och rekryterar en tränare därefter.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla
Timrå jobbade till sig tre poäng, men det var inte vackert. Det var en seger med små marginaler dessutom, hade Rögle satt sin jättechans efter Kola-slarvet
hade TIK varit rejält i gungning. Spelet får se ut hur som helst nu, bara det är vägvinnande. På sikt, till nästa säsong, vill jag att Timrå återgår till Timrå-hockey och rekryterar en tränare därefter.