Frågan är om Timrå IK verkligen har råd att spela i ES. Jag menar div 1 värvningen och bänkspelare från Finland gav ju inget och var det verkligen nån i ledningen som trodde det så säger det en hel del om föreningen idag.
Att de går in i slutskedet på säsongen med 5 backar + en center som behövs som just center ger ju intrycket av en mycket fattig ES förening. Nu kan det ju lösa sig ändå men det kan också gå käpprätt åt helvete.
Snart kommer väl krisrubriker om en havererad ekonomi oxå.....
Nåja 2 timmar kvar innan fönstret slår igen men jag tror inte på nåt nyförvärv då skulle det som sagt varit klart redan...Tyvärr..
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla