Jaha då är det dags för Brynäs igen då, Inte så man dör av upphetsning av att möta Brynäs. Brynäs o MoDo spelar ES tråkigaste hockey, defensivt så det förslår. Brynäs dock med några lirare i laget, det är väl den stora skillnaden emot MoDo som jag är övertygad hamnar i KS.
En fullbokad buss och en med 14 bokade platser av 16 (eventuellt full nu). Då blir det två bussar den här gången igen då, fast en av dem är av det mindre slaget?
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla
Brynäs o MoDo spelar ES tråkigaste hockey, defensivt så det förslår.
Brynäs dock med några lirare i laget, det är väl den stora skillnaden emot MoDo som jag är övertygad hamnar i KS.
Blir tufft imorgon, den saken är säker.