JimmyH: Nej men det är ju klart att om man sett Sannys dödning på Yetman med egna ögon så väger det tyngre än mycket man läst sig till. Det är iaf min bild av hur nostalgiska band fungerar.
Nu tycker jag inte att Adolf Hitler är en jämförbar variabel i något sånt här sammanhang eftersom han måhända var en av världshistoriens värsta avskum. Om du frågar alla 17-22 åringar i Sverige och ber dom beskriva ww2 och dess generella händelseförlopp så tror jag att resultatet skulle spegla min poäng ganska bra.
Olli ”jag ska prata svenska efter årsskiftet” Jokinen Olli ”jag mognade efter 10säsonger i NHL” Jokinen Olli ”vi vill bli som frölunda” Jokinen Olli ”im a honest coach” Jokinen Olli ”vi ska vara det hårdaste arbetande laget” Jokinen Olli ... | Läs mer
Olle: Man behöver givetvis inte ha levt när en spelare spelat för att veta vad spelaren har betytt för klubben. Det går att läsa på.
Precis på samma sätt som folk borde veta att Adolf Hitler har haft större betydelse för nazismen än Jimmie Åkesson.
Jag har sett två slätstrukna perioder i matchen Pittsburgh-Tampa Bay.