Är brandmästarn disponerad och kapabel till att hantera detta? När sånt här hände under Challes första sässe så halstrades han och ifrågasattes nåt kopiöst på detta forum. Om det är som Hamrin säger om effektivt oförmöget lag så vilar ju en hel del ansvar på träneriet. En förlust av den här magnituden är det fler än spelare och sportchefer som ska bära hundhuvet för!
hovhas: Men det är väl självklart att perra impliceras i allt jävla skit på HS när vi inte kan spela hockey på hemmaplan! Vad vill du ha? Någon slags retroaktiv social rättvisa för challe?
JonteD: Dahlén är i min mening den största hos oss och vi ska vara evigt tacksamma för de han gjort för Timrå. Vi skulle inte vara där vi är utan han. Däremot måste man sakligt kunna ifrågasätta prestationen och inställning hos spelare. Även Dahlén.