RocknRolf2: Usch Perra Styf är inte bra. Det är extremt tydligt att man inte kan spela alibi hockey år 2010. Motståndarma är för bra och sarg ut istället för en konstruktiv passning straffar sig alltid med en spelvändning och farligheter i arslet.
Inte bara Styf. Kolla på alla jävla uppspel och sk anfall. Forwards står stilla på offensiv blå och bara skarvar ner pucken till spelare som inte finns där!! Fan anfall med hela femman och med fart på forward som tar in pucken i zon!! Skridskoåkningen kan jämnföras med ett div 2 gäng!!
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer