Timrå Icon: Helt osynlig men han lär väl hem och få sova en stund efter en skaplig resdag. Det var väl i princip bara tvillingarna Ahlström som åstadkom nåt vettigt framåt. AIK var med i den första perren, i den andra så drog dom på sig 4 raka utvisningar och Jurgårn var tvärsäkra i PP:et. I den tredje så kontrollerade Jurgårn matchen fullständigt. Gnagarna såg mycket slitna ut och lär få det jobbigt framgenom.
Nu är det bara att hoppas på en trepoängare mot Kringelikringlorna på torsdag, det skulle smaka smarrig kanelbulle och starköl det.
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer