73Sjöbba: Ja det kommer snart. Måste bara gå igenom den där sista minuten av ordinarie tid i hjärnan 10 gånger till först. Enda dagen ger jag upp, andra dagen hoppas jag på slutspel igen men dom där undermedvetna slutspelstankarna börjar kännas riktigt långt borta.
Ska man egentligen hoppas på ingenmansland? Har vi råd att hamna där?
Olle: Men är det slutspel du går och suktar efter så ska du vara glad. Vi tog ju två pinnar mot slutspelsplats idag. Ganska sjukt egentligen att det är lika långt upp till slutspelsplats som till att slippa Kvalserien.
Vilken typ av sprit passar en stund som denna? Explorer?
Olle: Ingenmansland, nu har vi ju häng på Modoliderna och slutspel, gogogo...
Faaan vad det svider att vi inte tog alla tre poängen, det är faaaan sinnesjukt att Linkpingarna får med sig en poäng, det var dom faan inte ens värda.
Nisse på Mon or: Att inte Modano är nöjd ser jag som ett verifikat på att detta blir bra!
Han är en mycket solid 2vägs center, riktigt stark defensivt, tar stort ansvar och leder med att vara ett exempel. Spelar PP och BP, kan producera ... | Läs mer
Ska man egentligen hoppas på ingenmansland? Har vi råd att hamna där?