Olle: Det finns starka individer i Brynäslägret. Sedan ska man komma ihåg att inte ens den mest negativa Timrå-supporter ens är i närheten av Brynäs dito. Finns ju några bland deras fans som funnits på HS sedan starten (nästan) och inte hunnit med att skriva en enda positiv rad om Brynäs. Det gäller att ha lite perspektiv över saker och ting. Den egenskapen brister hos vissa supportrar som säger sig älska Brynäs.
ÖstrandsNisse&Olle: Sen ska man komma ihåg att dessa som sitter på HS represtenterar absolut inte den typiska brynäsaren, känner hur många som helst(bra många fler än Timråiter) och ingen av dessa skulle ens komma upp i 10% av vad HS'arna gör. Dessa som sitter på HS är helt sjukt radikala och slår igång varanda cylinder direkt.
ÖstrandsNisse: Jag tycker att det är fascinerande. Alltså hur man kan upprätthålla någon slags diskussion när hälften av det bara är bajskastning och fingerpekande. Det är ju inte bara skitsnack men förvånansvärt mycket.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla