Olle: Det mest fantastiska är att under dom åren vi omsatte 40-60 miljoner gick vi plus varje år, men nu när det omsätts 100 då går man back hela tiden. Undrar vad det beror på ?
Per HApps: tokdyra löner självklart. Ser man på pappret har TIK haft mycket bättre lag än vad tabellen sagt. Sedan har man haft stora mängder skador som självfallet inte hjälpt.
Cobbel: Länsgrannen fick ett påskägg fullt med något brunt som inte var choklad när Lehtinen nyss presenterades som HV-spelare. Inte för att det var aktuellt att han skulle stanna i Modo, men även jag som utomstående kan inte låta bli ... | Läs mer
Det mest fantastiska är att under dom åren vi omsatte 40-60 miljoner gick vi plus varje år, men nu när det omsätts 100 då går man back hela tiden. Undrar vad det beror på ?