Simmalugnt: Ah, sedär. Har nog inte läst något om honom efter karriären som inte handlat om ansiktstattoos, skulder och misär. Men han har uppenbarligen gnetat sig upp på nio.
Hur är det nu, det påstådda kontrakt som Jonte hade med Asplöven från oktober existerade alltså inte, så om Timrå skulle välja att inte kontraktera Jonte efter try-outen så är han alltså klubblös?
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla
Au contraire, Tyson har varit på rehab och gör ju filmroller etc och verkar piggare och fräschare än på mycket länge.