Olle: Deras två senaste mål har varit en skridskoträff och en sanslös bjudning av Högström. Inte på nåt sätt mål de hade förtjänat.
Jag tänker i alla fall inte deppa ihop över den här matchen. Det spel som Timrå visar upp i kväll är så sjukt mycket bättre än förra säsongen. På alla punkter. Och då saknar vi dessutom tre riktigt viktiga spelare. Jag är helt plötsligt inte så orolig längre.
Jag är nöjd med tempot vi har och antalet målchanser vi skapar. Vampola och Robinson imponerar. Missnöjd med formationerna och effektiviteten. Men kan vi hålla det här tempot match efter match så kan den här säsongen bli hyfsad ändå.
Skiter i tredje och drar och tränar istället. Det är ändå avgjort.
jhnd91: Ju mer jag tänker på det så känns Nubben som en hjälte! Han vill absolut inte vara i rampljuset något mer, men när det krisar sig så hoppar han in och tar en kula för klubben! All heder åt Kent Norberg! Västen ska upp i taket!