Bragd-Birger: en liten liten JÄVLIGT tung sten föll från bröstet nu! Måtte detta vara början på ett lugn och självförtroende som man kan bygga vidare på.
Tänk att utdelningen kom i PP när man konsekvent matchade topp-lirarna i första PP-uppställningen. Bra där Perra!
Idag är Vampola en solklar 5:a i min bok. Skönt att Pärssinen fick hänga några också, han behövde nog det.
Nu får vi hoppas att Timrå kan bygga vidare på det här och att Halonen kommer tillbaka. Det är fortfarande massvis med hårresande misstag i egen zon och framför allt när man ska rensa pucken.
Är det inte dags Fille får en egen ramsa/sång? Vår ene rekordhållare har ju sin "Jonte, Jonte vår idol" men Hållander är verkligen också värd en. Spånade fram denna under söndagspromenaden nyss. Melodi "Vittring" med Magnus Uggla
Nu öppnar jag en öl.