Kattgubben: Vette fasen om det inte blir en redig baksmälla för Växjö både ur ekonomisk och sportslig synvinkel. Sedan Janne Karlsson fick hybris och började lalla om SM-guld har de sjunkit som en sten. Både dem och DIF kommer vi snart att ha bakom oss
Tror också Bjästa kommer gå samma väg som Växjö och DIF, Räkan hamnar i onåd med Näsan och mål-foppa vägrar stå då han insett att han inte tjänar några pengar.
Timrå Icon:DIF har väl ändå underpresterat å det grövsta. Växjö däremot kan säkert stämma. De hoppas väl på att "göra en Linköping". Vi får väl se om det håller. De verkar ju ha ett genuint hockeyintresse där iaf.
Peja: Då kan jag stilla allas undran. Vi ska ta nästa kliv. Hela tiden. Det är föreningens uttalade målsättning. Såväl på isen som organisatoriskt och ekonomiskt. Ang etablerade nyförvärv så tror jag att vi kommer se ett eller ... | Läs mer
Sedan Janne Karlsson fick hybris och började lalla om SM-guld har de sjunkit som en sten.
Både dem och DIF kommer vi snart att ha bakom oss