Wayne Gresky: "ÖstrandsNisse: Hockey påminner ganska mycket om sten-sax-påse. Spel som funkar under vissa förhållanden fungerar inte alls under andra och tvärtom. Örebro känns som en påse i en serie full av saxar."
Plösligt står det helt klart varför Örebros logotype är itu-klippt till två duellerande mumintroll, med ryggarna mot varandra.
Cobbel: Länsgrannen fick ett påskägg fullt med något brunt som inte var choklad när Lehtinen nyss presenterades som HV-spelare. Inte för att det var aktuellt att han skulle stanna i Modo, men även jag som utomstående kan inte låta bli ... | Läs mer
"ÖstrandsNisse: Hockey påminner ganska mycket om sten-sax-påse. Spel som funkar under vissa förhållanden fungerar inte alls under andra och tvärtom. Örebro känns som en påse i en serie full av saxar."
Plösligt står det helt klart varför Örebros logotype är itu-klippt till två duellerande mumintroll, med ryggarna mot varandra.