ÖstrandsNisse: Aha...visste inte det. Men hur kan det vara det förresten? Är det inte den amerikanska försäkringen klubbarna betalar? Eller tecknar man en ny i det aktuella landet?
ÖstrandsNisse: Frågan är också om man med säkerhet vet exakt vad kostnaden för en LO-spelare i Sverige blir i slutändan. Tänker på beskattning osv. Frölunda känns i det avseendet hyfsat våghalsiga. Dom stod ju på ruinens brant i fjol runt juletid och tvingades låna en massa millar för att få det att gå ihop. Nu har man - med frölundamått mätt - usla publiksiffror, ändå sitter spenderbyxorna stadigt på plats. Sponsorer, sure men...visst känns det som att man spelar högt i Götet.
Zäta75: Kan bara hålla med, tycker personligen att Dahlén har för dålig rörelse samt så stannar han upp PP för ofta istället för att låta pucken gå eller för den delen som Wedins första ett direktskott!! Det ska allt för ofta sugas in ... | Läs mer
Redigerad kommentar