1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 593761 inlägg · 6213 ämnen

Inlägg: 1529741

Sv: Apropå nånting...

• Blir du rädd?

– Nej, jag blir mer rädd för att spela hemma. Hoppas att det släpper för oss nu.


skrämmande inställning av monten inför matchen hemma, sen kanske det är dags att skrota det där "hoppas det slöpper nu"-snacket. Man kanske ska börja fundera på varför det inte släpper, det är ju inte så att det bara är otur att vi suger pung hemma!

Man kanske ska fundera på att ändra om taktiken lite och sluta försöka vara ett lag man inte är, man kanske ska börja köra "kukmätar-hockey" istället och smälla på vad fan som helst braka in på mål och bomba det där målhelvete med puckar så målvakten får psykos! släpp sargjäveln och kom in i matchen!

Redigerad kommentar


Svarskommentarer

Sv: Apropå nånting...
Blizzard:Nästan hundra på att det där uttalandet av Montén var av sk. "tounge in cheek"-karaktär. Journalister brukar inte vara särskilt bra på att förmedla sånt - Medvetet eller ej låter jag vara osagt. Ditt sista stycke skriver jag under på till punkt och pricka!