157620: även om Norja inte får så många skott på sig så kändes Västerås mycket farligare när det väl hade sina chanser. Timrålaget kom inte in på kassen och skotten man sköt var inte direkt några jättechanser. Båda lagen hade dessutom ramträff. Jag tycker Timrå gör det alldeles för krångligt för sig och försöker en gång för mycket innan man skjuter på mål. Hade önskat fler direktskott när man väl får chansen i stället för att spela pucken. Tycker nog att Västerås vinner denna match rättvist, på ett stabilt defensivt spel som Timrå aldrig lyckades nysta upp. Matchens lirare i hemmalaget gick ånyo till Pilut, han blev utnämnd förra hemmamatchen också. Ikväll tycker jag han är ohotad om den utmärkelsen.
Blake Slåhan: Är folk "dumma" i huvudet? Jag kan förstå att man är besviken på att säsongen tar slut mot ett Frölunda som är så väldigt mycket bättre strukturerat och bättre coachat än Timrå. Tycker dock synd om Hållander som fick ... | Läs mer
Jag tycker Timrå gör det alldeles för krångligt för sig och försöker en gång för mycket innan man skjuter på mål. Hade önskat fler direktskott när man väl får chansen i stället för att spela pucken.
Tycker nog att Västerås vinner denna match rättvist, på ett stabilt defensivt spel som Timrå aldrig lyckades nysta upp.
Matchens lirare i hemmalaget gick ånyo till Pilut, han blev utnämnd förra hemmamatchen också. Ikväll tycker jag han är ohotad om den utmärkelsen.
Bara bryta ihop och komma igen.