DJ Hemp: Ja, just den där bortamatchen har verkligen satt sig i mitt minne. Minns även att bilköerna innan Timrå gjorde att bussen blev försenad, samtidigt som jävligt många hade tankat en del öl och naturligvis var pissnödiga. Nån kisspaus var det inte tal om, så chaffisen öppnade bakdörrarna och sen fick alla nödiga ställa sig i dörrbrunnen och pissa under resans gång. Minns iaf att Timrå gjorde en kanonmatch och vann rättvist, även om man förstås inte ville erkänna det. Vi var ju mer eller mindre oslagbara på den tiden och en förlust blev naturligtvis lite av en chock för alla supportrar som inte kunde fatta att BRYNÄS kunde förlora!!? Nu gick det ju ändå bra till sist och vi vann väl det året (också), men just den här matchen är det jag kommer ihåg bäst av alla bortamatcher jag bevistat. Tack Timrå, och tack till den ärlige person som lämnade in min klocka... ;-)
Zäta75: Kan bara hålla med, tycker personligen att Dahlén har för dålig rörelse samt så stannar han upp PP för ofta istället för att låta pucken gå eller för den delen som Wedins första ett direktskott!! Det ska allt för ofta sugas in ... | Läs mer
Minns även att bilköerna innan Timrå gjorde att bussen blev försenad, samtidigt som jävligt många hade tankat en del öl och naturligvis var pissnödiga.
Nån kisspaus var det inte tal om, så chaffisen öppnade bakdörrarna och sen fick alla nödiga ställa sig i dörrbrunnen och pissa under resans gång.
Minns iaf att Timrå gjorde en kanonmatch och vann rättvist, även om man förstås inte ville erkänna det. Vi var ju mer eller mindre oslagbara på den tiden och en förlust blev naturligtvis lite av en chock för alla supportrar som inte kunde fatta att BRYNÄS kunde förlora!!?
Nu gick det ju ändå bra till sist och vi vann väl det året (också), men just den här matchen är det jag kommer ihåg bäst av alla bortamatcher jag bevistat.
Tack Timrå, och tack till den ärlige person som lämnade in min klocka... ;-)